Fon Üniversitesi Bölümleri

bolumleri fon universitesi

Üsküp Fon üniversitesinde öğrenciler için her şey düşünülmüş ve seferber edilmiştir, Avrupa normları çerçevesinde eğitim veren bir yüksek öğrenim kurumu olan Fon Üniversitesinin bölümleri arasında ekonomi, hukuk, mimarlık, tasarım ve multimedya, siyasal bilimler, yabancı diller, spor yöneticiliği ve dedektiflik ve özel güvenlik fakültesi bölümleri vardır. Hukuk fakültesinde eğitimler olarak da verilebilmektedir. Ve 3 yıl lisans ve 2 yılda yüksek lisans olmak üzere toplamda 5 yıl öğrenim görmeniz gerekecektir. Fon Üniversitesi bölümleri yukarıda saydığımız gibidir ve YÖK tarafından tanınırlığı olması nedeni ile Türk öğrenciler için ayrıca tercih edilmektedir, sınav şartının olmaması ve taban puan aranmaması da bu üniversiteyi seçme nedenleri arasındadır.

Son derece modern bir yapısı olan Fon üniversitesi geniş bir kütüphaneye de sahiptir, öğrenciler için gerekli olan her ayrıntı düşünülmüş ve uygulamaya konulmuştur. Eğitim dili aslında İngilizcedir ama ve Arnavutça olarak eğitim veren fakülteler de vardır, siz hangisini isterseniz seçebilirsiniz, ama bilmediğiniz bir dilde eğitim alamayacağınıza göre 1 yıl hazırlık okuyarak dilinizi geliştirmeniz gerekecektir. Fon Üniversitesi bölümleri arasında Türk üniversitelerinde göremeyeceğimiz dedektiflik ve özel güvenlik fakültesi de vardır ve Türk öğrenciler bu fakülteyi tercih sıralamalarında üstlere koymaktadırlar. Daha sonra ise hukuk fakültesi ile mimarlık fakültesi gelmektedir. Fakülte harçları 2.000 Euro’dan başlamaktadır ve eğitim giderleriniz için konaklama, yeme içme ve diğer yaşamsal ihtiyaçlar için ayda cüzzi bir harcama yapmanız gerekecektir.

Türk gençleri için en cazip yanı sınav ve puan olmayışıdır, kendi ülkelerinde bu zorunluluk yüzünden üniversite eğitim almaları suya düşen gençler için Makedon üniversiteleri birer cazibe merkezidir. Üsküp Fon üniversitesi 2003 yılında kurulduğundan bu yana Türk gençlerine kapılarını açmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Fon Üniversitesi bölümleri az önce bahsettiğimiz fakülteler aracılığı ile yapılan eğitimleri kapsamaktadır, Avrupa çapındaki bu eğitimler sonrasında ufkunuz genişleyecek, değişik kültürdeki insanları tanıma fırsatı bularak hayata bakış açınız yenilenecektir. Gelecek kaygısı taşımamak için üniversite eğitimi almanın gerekli olduğu günümüzde her şey siz gençler için düşünülmüş.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş