Makedonya Tetova Üniversitesi Bölümleri

tetova universitesi bolumleri

Önemli olan üniversitelerin başında gelen makedonya tetova üniversitesi bölümleri hakkında kısaca bazı bilgiler vermek isteriz. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konuların başında ise üniversitede okuyabilmek için kayıt olmak gerektiğini bildirebilir ve kayıt sırasında da sadece bir diploma ile kayıt olacağınızı bilmeniz gerekir. Üniversitenin bölümlerine geçmeden önce fakülteleri hakkında bilgi vermek gerekir. Bu fakülteler arasında ilk sırada genel tıp fakültesi bulunur ve bu fakültenin alt bölümleri olarak da genel tıp doktorluğu, diş hekimi olmak için diş hekimliği bölümü, mezun bir eczacı olmak için eczacılık bölümü ve hemşirelik bölümlerini sayabiliriz. Bir başka fakülte de yine ekonomi fakültesi olarak bilinen ve alt bölümleri olarak ekonomi ve iş çalışma programı bölümü, muhasebe ve finans çalışma bölümü, yönetim ve pazarlama çalışma bölümüm ile birlikte turizm çalışma bölümü olmak üzere 4 bölümden oluşan bir fakültedir. Makedonya ülkesinde bulunan tetova devlet üniversitesini en önemli fakülteleri arasında doğa bilimleri ve matematik fakültesi de bulunur. Doğa bilimleri ve matematik fakültesi bölümleri arasında matematik bölümü, enformatik ve bilgi teknolojisi bölümü, fizik bölümü ve kimya bölümü ile birlikte biyoloji çalışmaları bölümü de bulunur ve öğrenciler bu bölümler arasında eğitim görürler.

Son derece önemli olan makedonya tetova üniversitesi bölümleri arasında işletme fakültesi de önemli bir yer tutar ve bu fakülte içerisinde işletme yönetimi ile birlikte kamu yönetimi bölümleri bulunur. Öğrenciler bu bölümlerde eğitim alarak işletme için gerekli olan tüm mesleki bilgi ve becerileri öğrenirler.

Aynı şekilde makedonya tetova üniversitesi bölümleri içinde gıda teknolojisi ve beslenme fakültesi de vardır. Bu fakülte bünyesinde seçebileceğiniz programlar ise gıda teknolojisi bölümü ve beslenme bölümleridir. Son olarak uygulamalı bilimler fakültesinin bölümleri ise inşaat mühendisliği bölümü, mimarlık bölümü, ekonomik mühendisliği bölümü ile birlikte mekatroniks bölümlerini sayabiliriz. Bu bölümlerde eğitim alarak en kaliteli şekilde mesleğinize adım atabilir ve alacağınız diploma Avrupa ülkelerinde çalışabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş