Struga Üniversitesi

makedonya struga universitesi

Yurtdışında iyi bir üniversitede eğitim almak ve bu konuda gerektiği zaman yüksek lisans yapmak için en ideal olan ülkelerin başında hiç şüphesiz Makedonya ülkesi gelmektedir. Makedonya ülkesi balkanlar olarak bilinen bölgede bulunur ve tarihi olarak da ülkemiz ile son derece sıkı bağlara sahip olan bir ülkedir. Yurtdışında eğitim alanında son yıllarda ciddi olarak atağa geçmiş olan ülkede bugün yüzlerce Türk öğrencisi değişik üniversitelerde eğitim alırlar. Makedonya ülkesinin Struga şehrinde kurulmuş olan Struga Üniversitesi bu üniversitelerden biri olup aynı zamanda bir devlet üniversitesi olarak eğitimlerine devam eder. Günümüzde birçok yabancı uyruklu öğrenciyi bünyesinde bulunduran bu devlet üniversitesine kayıt olmak ve eğitim almak için lise diplomanız ve sizlerden istenecek olan evraklarla birlikte başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Üniversite fiyatları olarak Makedonya ülkesi zaten Avrupa’nın en uygun fiyatlarına sahip olan ülke olarak bilinir. Bu nedenle Struga üniversitesi fiyatları da birçok Avrupa ülkesine göre son derece uygundur

Siz değerli öğrencilerimiz Struga Üniversitesi öğrencisi olmak için sadece başvurunuzun yeterli olacağını bilmeli ve bu yönde araştırma yaparak hangi bölüme gideceğinize karar vermelisiniz. Bu nedenle sizler seçim yaptığınız zaman bazı bölümleri struga şehrinde değil başkent Üsküp şehrinde okuyacaksınız demektir. Ancak hem Struga şehri hem başkent Üsküp yaşam olarak ve bir öğrenci olarak son derece uygun maliyetleriyle bilinir. Sizler aylık olarak yemek ve barınma dâhil olmak üzere en az 300 Euro gibi bir ücret ödemek zorunda kalırsınız. Bu elbette minimum olan ücret ve ortalama olan fiyattır.

Birbirinden kaliteli olan akademisyenleri ve Bologna reformlarını uygulayan eğitim sistemi ile Struga Üniversitesi her zaman için önemli bir tercih olmuş ve bu nedenle ülkemizden de birçok değerli öğrenci arkadaşımızın ilk tercihi olmuştur. Sizler de kaliteli bir eğitim sunan struga üniversitesinde eğitim almak ve geleceğe sağlam bir şekilde hazırlanmak için tercihinizi Makedonya ve Struga üniversitesinden yana kullanabilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş