Makedonyada Eğitim Tıp Fakültesi

tip fakultesi makedonyada egitim

Son derece saygın ve aynı zamanda bir devlet üniversitesi olarak karşımıza çıkan ve günümüzde birçok öğrencinin Makedonya ülkesinde tercihi olan Makedonyada Eğitim 1994 yılında 17 Aralık tarihinde kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Üniversite Makedonya ülkesinin kuzeybatısında yer alan Kalkandelen şehrinde kurulmuş olup gerçekten onlarca fakülte ve bölüme sahiptir. Sizler bu fakülte veya bölümlerden dilediğinizi seçebilir ve iyi bir üniversite eğitimi alabilirsiniz. Ancak bunun için yapmanız gereken ilk şey ülkemizde bir liseden mezun olarak diploma almanız ve bu diploma ile başvuruda bulunmanız olacaktır. Sizler sadece başvuruda bulunarak dilediğiniz bölümleri seçebilir ve eğitim alabilir üstelik aldığınız eğitimin ardından yüksek lisans yapabilirsiniz. Bu bölümleri incelemeden önce Makedonyada Eğitim tıp fakültesi bölümlerine bir göz atmak ve hangi bölümlerin olduğunu sizlere aktarmak gerekecektir.

Makedonya Makedonyada Eğitim tıp fakültesi bölümleri arasında her zaman ilk olarak tercih edilen bölüm toplamda 6 yıllık bir eğitim veren genel tıp doktorluğu bölümüdür. Öğrenciler burada uygulamalı olarak gerçek hastalar üzerinde eğitim almakta ve son yıllarında da staj yaparak mezun olup doktor olarak mesleklerine başlamaktadırlar. Tıp bölümünde mezun olduktan sonra isteğinize göre yine Makedonya ülkesinde yüksek lisans yapabilir ve bu srimenae çok daha iyi bir şekilde mesleğinize ilk adımı atabilirsiniz. Bir devlet üniversitesi olması nedeniyle özellikle tıp bölümlerinde verilen eğitimin kalitesi oldukça yüksektir.

Makedonya ülkesinde bulunan Makedonyada Eğitim tıp fakültesi bölümleri arasında genel tıp doktorluğunun yanı sıra diş hekimi olmak için tercih edebileceğiniz diş hekimliği bölümü, iyi bir eczacı olmak için tercih edebileceğiniz eczacılık bölümü ve hemşirelik bölümleri de bulunmaktadır. Sizler de Makedonyada Eğitim tıp fakültesi bölümlerine yıllık sadece 1500 Euro’dan ödeyerek kayıt olabilir ve son derece modern şekilde mesleki eğitimlerinizi alabilirsiniz. Tüm Makedonyada Eğitim tıp fakültesi bölümleri siz değerli öğrencileri beklemektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş